پویش وب

09373402124

ثبت سفارش و مشاوره

شنبه - پنجشنبه

8صبح الی16 بعدازظهر

چت GPT چیست؟

چت جی پی تی پایان گوگل است؟ نگرانی های امنیتی چیست؟

 

یک ربات چت جدید به نام ChatGPT طوفان اینترنت را به خود اختصاص داده است و بسیاری از کسانی که از آن استفاده می کنند در شوکه شدن آن قرار گرفته است.

OpenAI ChatGPT، نمونه اولیه چت ربات هوش مصنوعی خود را منتشر کرد که به دلیل پاسخ‌های دقیق و انسان‌مانند به پرسش‌ها مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است.

به گفته مدیر عامل شرکت سام آلتمن، این نرم افزار در روز دوشنبه، کمتر از یک هفته پس از عرضه، به مرز یک میلیون کاربر رسید. چت جی پی تی یا مدل‌های ترانسفورماتور از پیش آموزش‌دیده مبتنی بر چت، نوعی هوش مصنوعی است که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از زبان طبیعی با یک دستیار مجازی تعامل داشته باشند.

این فناوری بر اساس اصول GPT-3، نسل سوم از مدل محبوب ترانسفورماتور از پیش آموزش دیده مولد است. یکی از ویژگی های کلیدی چت GPT توانایی آن در ایجاد پاسخ در زمان واقعی، بر اساس ورودی کاربر است

چت جی پی تی چیست؟
chat GPT چیست؟

شرکت سازنده Chat GPT کیست؟

ChatGPT که توسط OpenAI، یک آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی مستقر در سانفرانسیسکو با همکاری ایلان ماسک ساخته شده است، قادر به درک زبان طبیعی انسان و تولید نثر متفکرانه شبیه انسان پس از دریافت یک درخواست است. این سازمان در سال 2015 توسط سام آلتمن، ایلان ماسک و دیگران در سانفرانسیسکو تأسیس شد که مجموعاً یک میلیارد دلار متعهد شدند. ایلان در فوریه 2018 از هیئت مدیره استعفا داد اما کمک کننده باقی ماند. در سال 2019، OpenAI LP یک میلیارد دلار سرمایه گذاری از مایکروسافت دریافت کرد. در ژوئن 2020، OpenAI GPT-3 را معرفی کرد، یک مدل زبان که بر روی تریلیون ها کلمه از اینترنت آموزش داده شده است. همچنین اعلام کرد که یک API مرتبط، که به سادگی “API” نامیده می شود، در شکل گیری اولین محصول تجاری آن یکپارچه خواهد بود.

شرکت سازنده چت جی پی تی
شرکت سازنده چت جی پی تی

آنچه که Chat GPT توانایی آن را دارد!

برخی از کاربردهای بالقوه چت GPT شامل خدمات و پشتیبانی مشتری، آموزش و آموزش دادن و دستیاران شخصی است. با این حال، نگرانی هایی در مورد پیامدهای بالقوه این فناوری مانند از دست دادن شغل و کاهش تعاملات انسانی نیز وجود دارد.

Chat GPT Trained On چیست؟

ChatGPT بر روی دریایی از متن دیجیتالی که از اینترنت جمع آوری شده بود آموزش داده شد. همانطور که مردم سیستم را آزمایش می کردند، از آنها می خواست که پاسخ های آن را رتبه بندی کنند.

Open AI، شرکتی که پشت Chat GPT قرار دارد، تحقیقاتی را در زمینه هوش مصنوعی با هدف اعلام شده ترویج و توسعه هوش مصنوعی دوستانه به گونه‌ای که به نفع بشریت باشد، انجام می‌دهد.

آیا ChatGPT رایگان است؟

ChatGPT در حال حاضر رایگان است و می تواند در پاسخ به سؤالات مختلف، نوشتاری درخشان، طبیعی و با ارجاع مناسب ایجاد کند. حتی می تواند نمونه هایی از کد بنویسد.

چه چیزی ChatGPT را متمایز می کند؟

چیزی که چت GPT را از سایر فناوری‌های ربات چت متمایز می‌کند، توانایی آن در تولید پاسخ‌ها در زمان واقعی، بر اساس ورودی کاربر است. این امکان یک مکالمه طبیعی و روان‌تر را فراهم می‌کند، زیرا GPT چت می‌تواند طیف گسترده‌ای از سؤالات و اظهارات را درک کند و به آنها پاسخ دهد. با وجود مزایای بالقوه چت GPT، نگرانی هایی در مورد پیامدهای آن نیز وجود دارد. برخی از منتقدان استدلال می کنند که استفاده از چت GPT می تواند منجر به از دست دادن شغل و کاهش تعامل انسانی شود و به طور بالقوه به ارتباطات و روابط اجتماعی آسیب برساند.

آیا ایلان ماسک در همه اینها دخالت دارد؟

 

OpenAI یک سازمان مستقل است و اگرچه ایلان ماسک ممکن است در گذشته با این سازمان درگیر بوده باشد، اما مستقیماً در عملیات یا تصمیم‌گیری روزانه آن دخالتی ندارد.

 
 

استراتژی Open AI چیست؟

گفته می‌شود که ماسک این سوال را مطرح کرد: بهترین کاری که می‌توانیم برای اطمینان از خوب بودن آینده انجام دهیم چیست؟ ما می‌توانیم در حاشیه بنشینیم و نظاره گر باشیم و فقط تشویق کنیم، یا می‌توانیم با ساختار مناسب با افرادی که عمیقاً به توسعه هوش مصنوعی به روشی ایمن و مفید برای بشریت اهمیت می‌دهند، مشارکت کنیم.» ماسک اذعان کرد که “همیشه خطری وجود دارد که در تلاش برای پیشرفت (دوستانه) هوش مصنوعی، ممکن است چیزی را ایجاد کنیم که نگران آن هستیم.” با این حال، بهترین دفاع این است که «توانمندسازی هر چه بیشتر مردم برای داشتن هوش مصنوعی.

آیا استراتژی آنها متناقص است؟

آیا ممکن است استراتژی آنها در تلاش برای کاهش خطر باشد که؛ هوش مصنوعی باعث آسیب کلی خواهد شد، آیا همان چیزی است که صدمات ناگفته ای را به انسان وارد می کند؟ یا می‌توانند جدول را برگردانند و بزرگ‌ترین ترس بشر را از انقراض ربات‌ها از بین ببرند؟ با دادن هوش مصنوعی به همه، آیا در میان کسانی که نگران خطر وجودی ناشی از هوش مصنوعی هستند، بحث برانگیز نیست؟ آیا باید نسبت به رویکرد ایلان شک داشته باشیم یا با آغوش باز از آن استقبال کنیم. اگر دکمه‌ای دارید که می‌تواند کارهای بدی برای دنیا انجام دهد، آیا می‌خواهید آن را به همه بدهید؟ به چه قیمتی هوش مصنوعی را به همه می دهیم؟

چرا این یک تهدید برای گوگل است؟

بزرگترین ابزار ChatGPT می‌تواند با ارائه پاسخ‌های برتر به پرسش‌هایی که در حال حاضر برای قدرتمندترین موتور جستجوی جهان ارسال می‌کنیم، یک فاجعه مالی برای Google باشد.

گوگل با خزیدن میلیاردها صفحه وب، ایندکس کردن آن محتوا و سپس رتبه بندی آن به ترتیب مرتبط ترین پاسخ ها کار می کند. سپس فهرستی از پیوندها را برای کلیک کردن از طریق آن منتشر می کند. ChatGPT چیزهای وسوسه‌انگیزتری را برای کاربران مضطرب اینترنت ارائه می‌کند: یک پاسخ واحد بر اساس جستجوی خود و ترکیب آن اطلاعات. ChatGPT در میلیون‌ها وب‌سایت آموزش دیده است تا نه تنها مهارت برگزاری یک مکالمه شبیه به انسان، بلکه خود اطلاعات را نیز به دست آورد، تا زمانی که قبل از اواخر سال 2021 در اینترنت منتشر شده باشد.

Chat GPT همچنین یک پاسخ واحد و فوری می دهد که نیازی به اسکن بیشتر از سایر وب سایت ها ندارد. در دره سیلیکون، این یک تجربه “بدون اصطکاک” است، چیزی شبیه جام مقدس، زمانی که مصرف کنندگان آنلاین به طور عمده از خدماتی که استفاده سریع و آسان هستند استفاده می کنند. آینده گوگل، مشاغل ما، و به طور کلی جهان چه خواهد بود؟ چه قیمتی برای دسترسی انبوه هوش مصنوعی در دسترس همگان می پردازیم؟

Chat GBT می تواند ایمیل های فیشینگ را بدون اشتباه تایپی بنویسد

املای ضعیف و دستور زبان گیج کننده یکی از مشخص ترین ویژگی های ایمیل های فیشینگ و کلاهبرداری است. برخی معتقدند که این ممکن است به این دلیل باشد که این ایمیل‌ها از مناطقی می‌آیند که انگلیسی زبان مادری عوامل تهدید نیست. تئوری‌های دیگر گمان می‌کنند که اشتباهات املایی می‌تواند عمداً توسط ارسال‌کنندگان هرزنامه‌ای که امیدوارند از فیلترهای هرزنامه فرار کنند، معرفی شده‌اند. ما هنوز پاسخ معتبری نداریم. آنچه ما می دانیم این است که OpenGPT کار را بسیار ساده تر می کند.

Chat GBT می‌تواند نرم‌افزار و بدافزار بنویسد

اما یک انسان نیز می تواند… هوش مصنوعی آن را حتی برای بازیگران تهدید کننده مبتدی کارآمدتر می کند. ما یکسری درخواست‌ها را برای تولید بدافزار خطرناک به ChatGPT ارائه کردیم. فقط برخی از این درخواست‌ها به دلیل نقض خط‌مشی محتوا پرچم‌گذاری شدند. در هر دو مورد، ChatGPT رعایت کرد و تحویل داد. ما متقاعد شده‌ایم که برای کسانی که سوالات درست (اشتباه) می‌پرسند، ChatGPT می‌تواند به زرادخانه شیطانی از سلاح‌های سایبری در انتظار غارت تبدیل شود.

 
 

ترجمه از مقاله:

Chat GPT is the end of Google? What are the security concerns؟

مطالب مرتبط
طراحی رسپانسیو

مقایسه روش‌های طراحی وب سایت

طراحی وب سایت یکی از مهمترین بخش‌های حضور آنلاین شرکت‌ها و کسب‌وکارهاست. طراحی وب سایت باعث می‌شود که شرکت شما …

3 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *